Grzejniki pokojowe tradycyjne
Grzejniki stalowe i aluminiowe mają tę zaletę, że mają małą bezwładność cieplną dzięki swojej małej pojemności. Szybko się nagrzewają, ale też i szybko stygną. Sprawia to, że łatwo jest sterować temperaturą w pomieszczeniach z takimi grzejnikami i na ich reakcję nie trzeba długo czekać.
➠ Do wyboru są grzejniki o różnych wysokościach od 20 do 90 cm, różnych długościach od 40 cm do 3 m, różnych głębokościach – typ 11, 22, 33, 44 z podłączeniem bocznym, dolnym lub środkowym, z przednią płytą profilowaną lub płaską.
➠ Dostępne są również takie w wykonaniu higienicznym, czyli bez wewnętrznego radiatora oraz bocznych i górnych osłon, o różnych głębokościach: typ 10, 20, 30.
Grzejniki łazienkowe i pokojowe dekoracyjne
Kropka nad „i” Twojej łazienki lub pokoju. Popularne drabinki w najróżniejszych formach i kolorach oraz bardziej wyszukane formy z nadrukowanym obrazem lub z lustrem.
Grzejniki dekoracyjne
➠ Jesteś tradycjonalistą czy miłośnikiem nowoczesnego dizajnu lub designu jak kto woli?
➠ Może masz stylowe wnętrze, do którego zupełnie nie pasują współczesne grzejniki, lub odwrotnie – potrzebujesz podkreślić nowoczesny styl swojego domu czymś oryginalnym i funkcjonalnym jednocześnie.
➠ A co powiesz na połączenie pionowego grzejnika z lustrem – praktyczne rozwiązanie do łazienki i przedpokoju.
➠ Pamiętasz żeliwne grzejniki? Tu znajdziesz tradycyjne żeberka oraz ozdobne „pałacowe” w stylu retro, stojące na nóżkach i wiszące.
➠ A może cenisz żeliwo za trwałość, ale szukasz grzejnika o nowoczesnym wzorze?
Grzejniki nietypowe i specjalne
➠ Grzejnik narożny? Byłby idealny do zamontowania w rogu pokoju na dwóch ścianach zewnętrznych, zapobiegając wykraplaniu się wilgoci w tym problematycznym miejscu.
➠ A może taki z zimną tylną ścianką, albo z wentylatorem, który wspomaga naturalne rozprowadzanie ciepła – taki będzie super przy ogrzewaniu niskotemperaturowym, bo wspomaga słabą wówczas konwekcję.
➠ Grzejnik z dużą odpornością na korozję – idealny w miejscach, gdzie jest większa wilgotność powietrza → miedziano – aluminiowy.
➠ Wąski i wysoki, 40 – 80 cm na 1,4 – 2 m, doskonały tam gdzie wąsko – na filarach, słupach i na tym wąskim kawałku ściany koło okna balkonowego.
➠ Albo szeroki i niski (ale naprawdę niski – taki na 20 cm razem z konsolą montażową) – będzie super wzdłuż dużych przeszkleń albo pod ławeczkami.
➠ Grzejnik kanałowy, idealny przy oknach tarasowych. Z podestem aluminiowym lub drewnianym, z możliwością wymiany po sezonie grzewczym na pełny podest wypełniony tym samym materiałem wykończeniowym co cała podłoga w pomieszczeniu. Ma to znaczenie zwłaszcza przy oknach tarasowych, bo zapobiega zanieczyszczeniu wnętrza grzejnika.
➠ Albo grzejnik do montażu wewnątrz ściany, schowany za maskującą żaluzją – nada się szczególnie na poddasza pod okna połaciowe oraz wszędzie tam, gdzie jest wąsko a ogrzać trzeba, czyli korytarze, garderoby, wiatrołapy. Nie zabierze miejsca, można schować go wewnątrz ścianki gipsowo – kartonowej.